Cinema 4D

Máme za sebou další workshop v programu Cinema 4D, během něhož vybraní žáci se zájmem o moderní informační technologie mohli získat první zkušenosti s tvorbou 3D grafiky a 3D animací.

Získali jsme přehled o práci s programem, vyzkoušeli si manipulaci s objekty, nastavení scény (světlo, stín), podařilo se vytvořené objekty dokonce rozhýbat.

Celým dnem nás provázeli lektoři Ondřej Vaňka, Ivo Hlavnička a Jiří Kantor. Tímto jsme položili základ 3D grafiky a 3D animací na naší škole a uvidíme, co se z toho během následujících let vyvine.

Účastníci druhého workshopu dostali licenci na software Cinema 4D R11.5 Studio Bundle v ceně (komerční licence) 67 000,- KčZa což společnosti MAXON děkujeme:-)

Již první ukázky stojí za shlédnutí. Snímky a videa z workshopu můžete shlédnout na našich školních kanálech Flickr a Youtube.Věřím, že teprve ještě uvidíme, co se dá v Cinemě vytvořit.

Máme před sebou prázdniny, tj. spousta času, aby si účastníci kurzu mohli program dostatečně oťuknout. Bude-li to možné, chceme v těchto workshopech pokračovat i příští školní rok.

Autorem obrázku je David Hotař.


Comments