Zajímavosti‎ > ‎

Obor s budoucností to jistí

přidáno: 27. 4. 2019 3:01, autor: Jiří Heczko
Jestli na jedné straně byste měli volit obor podle toho, čemu byste se chtěli profesně věnovat, tak na té druhé musíte přihlížet k perspektivě do budoucna. To, že se pracovní trh mění a za deset let mnohé profese zaniknou, rozhodně berte v potaz, a ne na lehkou váhu. Jinak se vám stane, že se z kolečka rekvalifikací hned tak nedostanete.

Chcete-li vsadit na jistotu, pak jděte do IT. Poptávka po lidech je zde obrovská, jen v Česku jich bude za rok chybět na trhu práce 30 tisíc. Kromě slibné budoucnosti se také můžete těšit na jeden z nejvyšších platů a možnosti uplatnění jsou zde opravdu široké. Navíc ani zdaleka neplatí, že musíte mít hluboké znalosti. Mnohdy do začátku stačí čtyřměsíční intenzivní kurz, kde vás naučí potřebné základy, na nichž můžete pak v novém působišti stavět.

Pokud si říkáte, zda je IT pro vás, tak, než zavrtíte nesouhlasně hlavou, si ho vyzkoušejte. Protože třeba kódování je mnohem zábavnější a kreativnější, než si můžete myslet. Také programátoři už dávnou nejsou zavření někde o samotě v místnosti, kam sotva projdou denní paprsky. Dnes jsou ve středu dění a součástÍ týmu. Dělají opravdu cool věci, jakými jsou aplikace, programy, podílejí se na vývoji umělé inteligence a vůbec, pokud si neumíte svůj život bez chytrého mobilu, tabletu či notebooku představit, pak právě vy jste ideálním kandidátem, abyste v budoucnu mezi „ajťáky“ zapadli. Takže nikdy neříkejte nikdy profesi, která jednou bude řídit svět.

Comments