Zajímavosti‎ > ‎

Stroje vás nahradí v zaměstnání, připravte se

přidáno: 9. 12. 2014 0:24, autor: Jiří Heczko   [ aktualizováno 6. 2. 2019 5:45 ]
Různé mechanické stroje i programy začínají nahrazovat lidi na všemožných pozicích.

Neodmlouvají, nejsou nemocní a nemají žádná práva. Navíc pracují čtyřiadvacet hodin denně. [KAREL JAVŮREK, TECHNIKA, VTM]

Mění se i podmínky psychické práce. Takže i když jste byli před dvaceti lety odborníky na strojový kód tehdejšího mikroprocesoru nebo umíte nazpaměť všechny nejdůležitější historické události setříděné podle toho, jak to učitelka zkoušela na škole, je vám to takřka k ničemu.

Jste přeborník v šachu, znáte všechny informace a údaje a připadáte si chytří? Nejste. Ve všech těchto odvětvích vás bez problémů porazí počítač. Tedy každý člověk, který umí zadat otázku do prázdného políčka v prohlížeči internetu. Samotná informace nemá v informačním věku, kdy je vše dostupné během několika sekund, žádnou hodnotu. Na to nezapomínejte.

Znalosti nejsou důležité, hlavní je kreativita

Není rozdíl mezi vědcem, který objeví novou sloučeninu, a programátorem, který vyřeší problém chytrým algoritmem.

Už končí doba, kdy jste se ve škole něco naučili a po troše praxe dokázali se stejnými znalostmi pracovat celý život. Pracovní pozice se vytrácejí a vznikají nové, které ještě v době, kdy jste byli na škole, neexistovaly. Mění se nástroje a mění se i způsoby, techniky či jazyky. Pokud se nedokážete nebo nechcete přizpůsobit a naučit se cokoli, možná budete mít v budoucnu velký problém.

Tak dlouho protežovaná kreativita totiž není jen prázdným termínem, ale skutečnou podstatou nové doby. Rozhodně nečekejte stejný průběh století, jako v případě toho minulého. Vše bude jinak a spousta pracovních míst postupně zmizí i ze slovníku. 

Převzato z: http://vtm.e15.cz/

Celý článek + zajímavá videa videa:

http://vtm.e15.cz/aktuality/stroje-vas-nahradi-v-zamestnani-pripravte-se

Comments