Projekt 3DTřinec

Náš projekt modelování města Třinec zaznamenal další úspěch na celorepublikové soutěži Juniorinternet, kde jsme obsadili v konkurenci cca 200 projektů 2. místo. Tím jsme získali možnost náš projekt představit na třídenním mezinárodním sympóziu konaném v Bratislavě ve dnech 23 - 25.3.2012. Sympóziu budou přítomni vitězové národních soutěží z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Na konferenci bude projekt prezentovat náš bývalý žák David Hotař. Krom výletu na sympózium obdržel David i další ceny:
- Sleva 50% na školení Medio Akademie
- 6 měsíců zdarma na Cloudee.eu

S radostí sledujeme, že náše práce získává čím dál větší popularitu a snese srovnání i mimo rámec školních projektů.

V současnosti se můžeme pochlubit již více než 260 modely, které lze snadno shlédnout na satelitních mapách Google.

Protože na projektu nadále pracujeme, bude Třinec již brzy prvním a na dlouho asi jediným městem v ČR které bude kompletně vymodelováno 3D nástrojem SketchUPJde o nejrychleji se rozvíjející sbírku 3D modelů v ČR, do které postupně budeme přidávat i důležité objekty v okolí Třince (např. cirkevní památky apod.).

Dovednosti získané na projektu budou moci žáci dále využít. Praktické využití můžete vidět na Internetu, ale i na našich stránkách

Na konferenci Juniorinternet bylo k vidění mnoho zajímavých projektů, prezentací a přednášek. Inspirativní byly příběhy minulých finalistů soutěže, kteří kladně hodnotili soutěž jako odrazový můstek v jejich dalším růstu. Soutěžící získali zajímavé kontakty i nabídky spolupráce.

Již dnes lze konstatovat, že projekt samotný je výrazným akcelerátorem úspěšného rozvoje účastníků projektu a zajišťuje dobrou startovní pozici v jejich profesní kariéře. Ti starší již učí 3D modelování a animaci své mladší vrstevníky. Mohu doporučit k shlédnutí startovací projekt developer-point.com na němž se podílejí někteří naši bývalí žáci školy. Za jejichž výrazného příspění se naši současní žáci mohou seznámit s profesionální 3D grafikou a animací (ukázku 3D modelů můžete shlédnout v této prezentaci).

Jako odezva na projekt nám přichází množství kladných referencí které nešetří superlativy. Projekt tak pomáhá jeho účastníkům obrazně řečeno otevírat dveře, které by jim jinak nejspíše zůstaly uzavřeny.

Výstupy z konference Juniorinternet 2012 budou k dispozici na stránkách projektu. Naši prezentaci si můžete stáhnout v příloze k této stránce.

Projekt jsme rovněž přihlásili do soutěže "2012 Google Model Your Town Competition" a velmi nás těší, že naše sbírka modelů byla z několika tisíc přihlášek (viz. tento odkaz, [načtení mapy z důvodu velkého množství účastníku soutěže chvíli trvá, mějte trpělivost]), vybrána do oficiální soutěžní kolekce "2012 Google Model Your Town Competition - Official Collection".

Celkem bylo vybráno 213 sbírek 3D modelů, které jsou drtivou většinou tvořeny profesionálními modeláři, návrháři a studenty vysokých škol, ale i amatérskými nadšenci. Sbírka s modely města Třinec se v hodnocení oblíbenosti nachází na 7 místě, čímž jasně dokazuje svou kvalitu. Naši práce lze směle srovnat i s mezinárodní konkurencí profesionálních designérů. Jelikož je kolekce primárně řazena podle data, seřaďte si ji podle oblíbenosti.

Autor: Jiří Heczko
ć
Jiří Heczko,
18. 3. 2012 4:11
Comments