Průmyslový design - CAD/SketchUp

přidáno: 16. 9. 2013 12:18, autor: Jiří Heczko   [ aktualizováno 23. 10. 2013 22:55 ]

V loňském školním roce dostali žáci naší školy (současní i bývalí) možnost ochutnat jak funguje práce ve firemním prostředí. Byli jsme oslovení společností 3E Praha Engineering na spolupráci v projektu převodu sortimentu výrobce nábytku z CAD do formátu SketchUp. V tomto cca šestiměsíčním projektu si žáci odzkoušeli, jak vypadá komunikace a spolupráce na komerčním zadání.

Zadání projektu: Převod dat CAD, v němž byl sortiment původně navržen do formátu programu SketchUp. Protože tento převod má jistá specifika a problémy museli žáci provést důkladnou kontrolu konstrukce modelů, upravit hladiny a textury tak, aby se výsledek nelišil od výstupu z CAD. K tomuto převodu byly s výrobcem dohodnuty požadované parametry modelu a postup úpravy.

Díky práci na projektu jsme odhalili funkce a možnosti programu, o které bychom pravděpodobně klasickou výukou ani nezavadili a získali cenné zkušenosti, které určitě v budoucnu využijeme.

Bez zajímavosti není ani skutečnost, že celý projekt byl placen zadavatelem, a žáci si zaslouženě vydělali nějaké peníze.

Celkem bylo převáděno přes 2000 prvků a projektu se krom žáků naší školy účastnili i studenti Vysokého technického učení v Brně (VUT). Celkem naši žáci provedli převod více než jednoho tisíce modelů a to je reference, která se počítá. Celý projekt dostal na starosti David Hotař. Troufáme si tvrdit, že naši žáci za vysokoškolskými studenty v ničem nezaostali:-)

Malý vzorek z odvedené práce můžete, shlédnout v naší fotogalerii na Flickru.

 English version / Anglická verze

Zdroj: JH

 

 
Comments