Třinec v Google Earth Blogu

přidáno: 8. 7. 2010 5:52, autor: Jiří Heczko   [ aktualizováno 20. 3. 2012 14:32 ]

Podařilo se nám zaujmout autory Google Earth Blogu ("GEB"), kde najdete článek o našem projektu 3D Třince (v anglickém jazyce). Díky naší škole, se o Třince dozví mezinárodní komunita čtenářů blogu. Dle statistik návštěvnosti GEB předpokládáme, že jej shlédne více než 100 000 lidí této planety.

Naše snaha vymodelovat třinec do třetího rozměru se vyplatila. Za pouhého půl roku se nám podařilo vymodelovat větší část Třince a téměř všechny důležité budovy. Výsledkem je možnost shlédnout naše město v 3D perspektivě na satelitních mapách Google Earth ("GE").  V současné době jsme jediné město v ČR které má zpracované modely v takovémto rozsahu a pomocí aplikace SketchUP (žádný "builder maker"). Modely můžete krom satelitní mapy GE nálezt i ve sbírce 3D Warehouse. Uvidíte i modely, které ještě nebyly schváleny.

Jak práce probíha můžete shlédnout na tomto webu, který si žáci vedou ve své vlastní režii.

Za významnou účast na projektu dostali naši žáci David Hotař a Ladislav Búr ocenění "Talent roku 2010".    

Během výuky se žáci v aplikaci Google SketchUP naučili konceptu prostorového myšlení, jenž je perspektivní budoucností vývoje informačních technologií. Další ukázky z trochu jiného soudku lze shlénout v další sbírce 3D Warehouse.

Ovládnutí těchto dovedností jim zajišťuje velmi dobrou startovní pozici pro jejich budoucí pracovní kariéru a to nezávisle na tom, zda z nich budou programátoři, architekti, animátoři, strojaři, atd. O tom, že tyto aktivity mají smysl, svědčí i jejich snaha si modelováním vydělat. A to jim určitě všichni přejeme.

Vzhledem k rozsahu již odvedené práce na 3D modelech můžeme uvažovat příšti rok o účasti v mezinárodní soutěži "Google Model Your Town Competition".
Comments