Co je Google SketchUp

přidáno: 19. 10. 2009 21:47, autor: Jiří Heczko   [ aktualizováno 21. 8. 2010 7:11 ]

Aplikace Google SketchUp je 3D pro každého

Google SketchUp je software, který můžete použít pro tvorbu, úpravu a sdílení 3D modelů. Naučíte se ji používat snáze než jiné programy pro 3D modelování - a právě proto ji využívá tolik lidí.

Navrhli jsme zjednodušené nástroje, systém kreslení s průvodcem a přehledný vzhled aplikace SketchUp, abyste se mohli soustředit na dvě věci: dokončení vaší práce co nejefektivněji a abyste si to užili.

Převzato z : Google SketcUP

SketchUp je opravdu šikovný program a podnět k tomu aby byl vzat na vědomí jsem dostal od mého žáka Ladislava Búra. Nyní se pracuje na tvorbě různých manuálů a modelů, aby bylo z čeho čerpat. SketchUp není hračka! Je to profesionální nástroj pro tvorbu 3D modelů. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Možnost publikace modelu v Google Earth je velmi efektní. Aby jste mohli začít tvořit, věnujte programu pár hodin a výsledek se ihned dostaví. Žáci při něm rozvíjejí prostorou představivost a dovednosti které prací na modelech získají mohou využít naprosto k čemukoliv. Profesinálními architektonickými modely počínaje, a propagací vlastního kadeřnictví konče. Přestože se jedná o program určený především pro tvorbu architektury, není jeho použití v ostatních oblastech nijak limitováno. Nejlepším příkladem jsou ukázky v 3D Warehouse.
Ovšem i naši žáci jsou aktivní a jejich modely můžete shlédnout při prohlížení Třince V Google Earth. Lze říct, že zatím držíme monopol, tj. všechný modely které můžete shlédnout jsou dílem školy. JH.

Stáhněte si Google Earth a SketchUp.
Comments