Workshopy v roce 2019 a další aktuality

přidáno: 19. 5. 2019 4:02, autor: Jiří Heczko   [ aktualizováno 12. 6. 2019 12:42 ]
Minulý týden (14. 5. 2019) jsme společně s SŠ INFOTECH pořádali workshop se zaměřením na programování 3D herního prostředí na námi vyvíjené platformě QUINE ENGINE (videotutoriál v přípravě). Workshop vedl Ondřej Vaňka a naši kluci asistovali a pomáhali ostatním workshop zvládnout. Celý workshop byl vyloženě programátorský, pro který Ondřej sestavil speciální build QE. Tvorbu scény a manipulací s ní bylo nutno zcela zvládnout pomocí programového kódu. Musím říct, že to studentům šlo docela dobře.

Nyní nás čeká podobný workshop pro gymnázium v Českém Těšíně a 6.6. budeme na krajské konferenci v Ostravě učitelské veřejnosti ukazovat jak lze i na základní škole zvládnout relativně náročnou tvorbu programu v prostředí herních enginů.

Taky hledáme šikovné studenty se zájmem o IT a jsou ochotni se učit a hlavně přemýšlet!

Samozřejmě tak jako každý rok i letos chystáme další sérii workshopů pro naše děti. Určitě znovu zopakujeme programování L-systémů (5 a 6. třídy), který se dětem líbí a který ukazuje reálné využití matematiky v praxi.Dále nás čeká programování v QE. Kluci z devátých ročníků si pro své mladší spolužáky připravují ukázku programování v herním prostředí UNITY a polygonální modelování v Cinema 4D. Expresso letos vynecháme.

Možná jste zaregistrovali, že jsme se letos nehlásili na soutěž, v programování. Prostě na to nezbyl čas. Tak možná příští rok.

Plně se totiž věnujeme našemu startupu zaměřenému na vývoj QE. Kluci se nám vrátili US-MAC v Silicon Valley. Jak se měli a co tam dělali se ještě pobavíme na našich workshopech. 

Mimochodem, určitě jste zaregistrovali, že se nám podařilo dostat do týmu ex-ředitele produkce Walt Disney Studios  potažmo ex-ředitele LucasArts/EA. Na trh uváděl např. Hvězdné války a Indiana Jones.

Pro Vás, tzn. pro naše studenty, jsme zpracovali shrnutí vývoje informatiky na škole za posledních deset let, ať vidíte, jak se situace překotně mění.

Protože jsme přepracovali celou IT infrastrukturu školy za  téměř 2 milióny, získali jsme a zároveň se nám uvolnily další zdroje pro naše školní experimenty. Připravujeme prostředí pro provoz virtuálních kontejnerů, což nám umožní další zajímavé experimenty. Taky se nám uvolnily nějaké HP přepínače, router MIkrotik + NASka, a můžeme si postavit něco jako síťový LAB. 

Např. bychom mohli zkusit agilní řízení projektů (Gitscrum, už se na tom pracuje).

Bez zajímavosti, není ani skutečnost, že jsme naše modely Třince, Vítkovic a Třineckých železáren uvolnili jako open-source na GitHubu. Mimo jiné proto, že se na nás obracejí studenti VŠ zda bychom jim nepomohli s tím čím oním:-)

Taky nás čeká přepracování těchto webových stránek. Kdo se toho ujme? :-)
Comments